تفاوت ردیاب آنلاین و ردیاب آفلاین

تفاوت ردیاب آنلاین و ردیاب آفلاین:  سیستم های ردیاب ماهواره ای در موارد مختلف کاربرد دارند. به طور کلی برای بررسی دقیق و لحظه به لحظه ی آخرین وضعیت دستگاه از قبیل مکان آن، سرعت ،بررسی مسیرهای طی شده ،مصرف سوخت و … در  ردیاب های آنلاین و جهت بررسی مسیرهای طی شده در بازه های مختلف زمانی در مدل های ردیابی آنلاین و ردیاب آفلاین استفاده می شود.

برای مثال جی پی اس های راهنمایی رانندگی از مدل های ردیاب آفلاین است که با دستگاه ردیاب اطلاعات مربوط به موقعیت و وضعیت و سرعت خودرو را به صورت لحظه به لحظه در حافظه خود ذخیره کرده و این اطلاعات ثبت شده در پلیس راه به صورت یک جا بر روی کارت حافظه تحویل خواهد شد.

ردیابی آفلاین تنها از یک  جی پی اس (GPS) جهت مکان یابی و ثبت اطلاعات مکانی، زمانی و … در حافظه دستگاه استفاده می شود.          
برخی از دستگاه های ردیاب آفلاین همراه با مموری قابل جابجایی هستند و برخی به صورت ردیابی آفلاین با مموری داخلی. در حالت اول حافظه قابل افزایش و جابجایی ولی در حالت دوم حافظه درون دستگاه تعبیه شده و قابلیت جابجایی یا ارتقا را ندارد.           
دستگاه های ردیاب آنلاین ، دستگاه هایی هستند که به صورت لحظه به لحظه می توان از راه های مختلف از آخرین موقعیت دستگاه ردیاب  مطلع بود و همچنین میتوان با قابلیت های برنامه نویسی  علاوه بر آخرین موقعیت خودرو از سایر آپشن ها مانند مسیر طی شده، تعریف محدوده جغرافیایی و … نیز استفاده کرد.

ردیاب|جی پی اس|ردیاب خودرو|ردیاب شخصی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + پنج =